Osuszacze powietrza z pompą ciepła to alternatywa dla tradycyjnych osuszaczy adsorpcyjnych i kondensacyjnych. Nowoczesna technologia pozwala rozszerzyć narzędzie o dodatkową funkcję pompy, tak aby mechanizm skuteczniej sterował źródłami ciepła.

Do osuszacza wbudowany jest system chłodniczy, dzięki któremu odnotowano aż trzykrotnie mniejsze zużycie energii niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Pompa ciepła najlepiej sprawdza się w osuszaczach adsorpcyjnych. W tym celu wykorzystuje się ciepło z zużytego powietrza do ogrzania świeżego tlenu w wentylatorze regeneracji. Inteligentny sterownik analizuje warunki pogodowe i dozuje powietrze do pomieszczeń zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Badania potwierdzają tę metodę jako najskuteczniejszą w osuszaniu powietrza. Urządzenie znajduje swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz gospodarstwie domowym.

Zalety osuszaczy powietrza z pompą ciepła

Cechą wyróżniającą osuszacz powietrza z funkcją pompy jest niewielki wzrost temperatury bezpośrednio za osuszaczem. Nie ma więc potrzeby kontrolowania poziomu ciepła i ewentualnego schładzania. Narzędzie wyposażone w pompę ciepła sprawdzi się w każdej temperaturze otoczenia i raz na zawsze rozwiąże problem wilgoci.

Pozostałe zalety urządzenia:

  • punkt rosy do -10°C,
  • sprężarka pompy ciepła z możliwością kontrolowania wydajności urządzenia,
  • możliwa indywidualna konfiguracja urządzenia,
  • możliwość zainstalowania dodatkowych filtrów,
  • łatwy montaż i kompaktowe wymiary,
  • zdalne zarządzanie urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej.

Osuszacze powietrza z pompą ciepła

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA