Osuszacz adsorpcyjny to jedno z wielu urządzeń na rynku służących do osuszania powietrza w pomieszczeniach zawilgoconych. Produkt likwiduje bakterie i inne drobnoustroje, które pojawiły się na skutek zalania czy długotrwałej wilgoci w pomieszczeniu. W osuszaczu adsorpcyjnym znajduje się rotor, który pokryty jest specjalnym żelem krzemionkowym. Zassane powietrze gromadzi się na jego powierzchni, a wilgoć ulega skraplaniu i trafia do specjalnego zbiornika. Oczyszczone powietrze jest podgrzewane i wydalane z powrotem na zewnątrz. Na rynku istnieją urządzenia dostosowane do użytku domowego oraz przemysłowego. Do celów prywatnych świetnie sprawdzi się urządzenie, w którym wilgoć trafia bezpośrednio do specjalnego zbiornika. W profesjonalnym użytkowaniu natomiast wykorzystuje się element do wyprowadzenia wilgoci całkowicie poza pomieszczenie. Osuszacz adsorpcyjny nie nadaje się do pomieszczeń o wysokim zapyleniu, takich jak świeżo wyremontowane wnętrza (może uszkodzić się część rotora).

Adsorpcyjny osuszacz powietrza to urządzenie zyskujące popularność ze względu na skuteczne działanie i prostą, bezobsługową konstrukcję. Stosowany jest zazwyczaj w miejscach, w których konieczne jest odprowadzanie dużej ilości wilgoci przy panujących niskich temperaturach. Adsorpcyjne osuszacze poleca się do pomieszczeń o temperaturze mniejszej niż 12 stopni Celsjusza. Urządzenia sprawdzą się również w przestrzeniach produkcyjnych i magazynowych. Wykorzystywane są m.in. w branży farmaceutycznej, spożywczej i energetycznej. Osuszacze powietrza wyposażone są w innowacyjne, nowoczesne systemy zapewniające odpowiedni przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci. Zastosowanie sprzętu umożliwi komfortową pracę oraz zapewni ochronę dobrego samopoczucia i zdrowia.
Adsorpcyjny osuszacz powietrza to jedno z najskuteczniejszych urządzeń do pozbycia się wilgoci z powietrza. W naszej ofercie znajduje się profesjonalny sprzęt, który skutecznie i szybko wchłonie wilgoć w niemal każdej przestrzeni przemysłowej.

Zalety osuszaczy adsorpcyjnych

Przed zakupem osuszacza adsorpcyjnego warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i zbadać stopień jego zawilgocenia. Aby wybrać sprzęt najbardziej funkcjonalny, należy porównać wydajność, przepływ powietrza, poziom hałasu czy pobór energii każdego z urządzeń. Osuszacz adsorpcyjny sprawdzi się w pomieszczeniach wysoce zawilgoconych i nieogrzewanych, takich jak piwnice, hale i garaże.

Mocne strony osuszacza adsorpcyjnego:

  • Urządzenie jest lekkie. Doskonale sprawdzi się w transporcie i przenoszeniu do różnych pomieszczeń.
  • Maszyna pracuje na wysokich obrotach bez względu na temperaturę w pomieszczeniu (sprawnie osuszy wnętrza nawet do -60°C).
  • Cichy tryb pracy (podczas włączonego urządzenia, poziom hałasu może wynosić nawet 40 dB)
  • Niskie koszty zakupu i wysoka skuteczność osuszania pomieszczeń z wilgoci.
  • Powietrze wypuszczone na zewnątrz jest cieplejsze niż w osuszaczu kondensacyjnym.

Zastosowanie oczyszcza adsorpcyjnego:

  • automatyka,
  • przemysł optyczny,
  • lakiernictwo,
  • przemysł spożywczy,
  • środowiska medyczne, farmacja
Osuszacz adsorpcyjny AD 7000E - 25000E

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań mobilnych przemysłowych, budowlanych czy domowych 
Osuszacz adsorpcyjny ADP 2000E - 9500E

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych, budowlanych i komercyjnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych i profesjonalnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych
i profesjonalnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych
i profesjonalnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych
i profesjonalnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań przemysłowych
i profesjonalnych

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny przemysłowy
Osuszacz adsorpcyjny AD 1000E - 3100T
Osuszacz adsorpcyjny ADE 2500 - 19000
Osuszacz adsorpcyjny AD 1000E - 3100T
Osuszacz adsorpcyjny AD 800E - 1100T
Osuszacz adsorpcyjny AD 150E - 600E

OSUSZACZ POWIETRZA ADSORPCYJNY

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA