Filtr jonizacyjny

Filtry jonizacyjne powstały z myślą o wykorzystaniu istniejących już na rynku oczyszczaczy powietrza. Znajdują się w grupie filtrów elektrostatycznych, dzięki którym powietrze zostaje uwolnione w 99% od zanieczyszczeń. Oczyszczenie powietrza jonizacyjnym filtrem, który emituje jony ujemne (czyli aniony) pozwala na skutecznie zneutralizowanie alergenów, pleśni, bakterii i wirusów. Powietrze naładowane anionami korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie użytkowników. Powietrze o lepszej jakości znacząco poprawia komfort życia. Jedno urządzenie w domu, które spełnia wiele funkcji, chętnie przyjęło się wśród kupujących. Mechanizm polega na kilkukrotnym filtrowaniu powietrza. Większości dostępnych filtrów jonizacyjnych nie trzeba wymieniać, jednak wymagają one regularnego czyszczenia. 

 

Plazmowy filtr powietrza

Wśród popularnych rodzajów znajduje się plazmowy filtr powietrza, który skutecznie usuwa przykre zapachy z pomieszczenia i wytwarza naturalnie zdrowy klimat. Działanie tego filtru polega na rozbijaniu atomów brudnych cząsteczek powietrza. Technologa ta pozwala na uzyskanie sterylności na poziomie nawet 99,9%. Filtr plazmowy powoduje, że powietrze jest oczyszczone z wilgoci, kurzu, bakterii, wirusów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Między innymi z tego względu stosuje się go w szpitalach i placówkach medycznych. Dzięki tkaninie nasączonej aktywnym węglem filtrowane powietrze pozbawione jest niepożądanych zapachów. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które walczą z alergią oraz dla wszystkich miłośników świeżości i czystości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, prosimy o telefoniczny lub e-mailowy kontakt z naszą firmą.

 

Nowoczesne urządzenia do filtrowania powietrza

W naszym asortymencie mamy nowoczesne urządzenia do filtrowania powietrza, które wyposażone są w wydajne filtry, a niektóre modele również dodatkowo w funkcję jonizacji. Oferujemy bogaty wybór oczyszczaczy powietrza, w tym urządzenia z wymiennymi filtrami lub takimi, które zamontowane są na stałe. Dostarczamy oczyszczacze z wysokiej klasy filtrami HEPA lub filtrami węglowymi, które odznaczają się wyjątkową dokładnością filtrowania powietrza. W niektórych naszych urządzeniach filtrujących oczyszczanie wspomagane jest procesem jonizacji powietrza. Posiadamy w ofercie również oczyszczacze z funkcją nawilżania, a także wielofunkcyjne osuszacze powietrza domowe i przemysłowe, wykorzystywane do walki z alergenami. Takie kompleksowe rozwiązania pozwalają uzyskać optymalne parametry powietrza, które sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia. Zapewniamy również fachowe doradztwo w celu ułatwienia Państwu wyboru odpowiedniego urządzenia do filtrowania powietrza. Zapraszamy do skontaktowania się z nami!

Technologia GPS NPBI redukuje cząsteczki unoszące się w powietrzu (tj. kurz, sierść zwierząt domowych, pyłki) poprzez aglomerację. Jony przyczepiają się do cząstek w powietrzu. Cząstki są następnie przyciągane do siebie, skutecznie zwiększając ich masę i wielkość. System filtracji powietrza z łatwością wychwytuje większe cząsteczki, zwiększając skuteczność wychwytywania systemu wentylacyjnego.

 

 

 

Przyjazny dla środowiska proces czyszczenia GPS umożliwia budynkom komercyjnym znaczne zmniejszenie ilości powietrza zewnętrznego wymaganego do działania. Oznacza to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe środowisko, które wymaga do 30% mniej energii do prawidłowego wentylowania.

Podczas czyszczenia powietrza, technologia NPBI atakuje i zabija wirusy, zarodniki pleśni i bakterie. Jony odbierają cząsteczki wodoru patogenom, uśmiercająć je  i pozostawiając czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Bakteriobójcze i wirusobójcze właściwości technologii są potwierdzone przez niezależne laboratoria. Raporty w j. angielskim można ściągnąć tutaj.

 

 

 

Podczas procesu czyszczenia za pomocą technologii GPS, związki generujące zapachy chemiczne, zwierzęce, kuchenne i inne  rozkładają się na podstawowe, nieszkodliwe związki, pozostawiając świeże, pachnące powietrze w pomieszczeniu, wolne od zapachowych lotnych związków organicznych (VOC).

 

 

 

JONIZACJA POWIETRZA

Jonizacja powietrza to metoda wykorzystywana do skutecznej walki z wirusami krążącymi w zamkniętych pomieszczeniach. Uwolnione atomy ujemne mają zadanie wyłapać i neutralizować atomy dodatnie, do których przyklejone są cząsteczki alergenów oraz bakterii.

Jonizację powietrza stosuje się w walce z chorobami takimi jak: astma, zapalenie zatok, czy alergia na roztocza. W ostatnim czasie została opatentowana nowoczesna technologia jonizacji powietrza NPBI, która wykorzystuje dwubiegunową jonizację do walki z wirusem SARS-CoV-2. Na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które jonizują powietrze i jednocześnie pełnią funkcję nawilżacza.

Badania pokazują, że jonizacja jest skuteczniejsza od tradycyjnych form oczyszczania powietrza, ponieważ nie rozpyla szkodliwych substancji, takich jak tlenek ozonu.

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA