Zalety domowego osuszacza powietrza

Urządzenie osuszające powietrze w domu zalecane jest dla małych mieszkań (w celu przyspieszenia procesu suszenia prania) i niewielkich pomieszczeń w domkach jednorodzinnych (suszarniach, garażach). Osuszanie powietrza specjalnym urządzeniem jest skuteczniejsze niż tradycyjne ogrzewanie wnętrz kaloryferem. Sprzęt jest bardziej ekonomiczny i przynosi korzyści: eliminuje silne alergeny w powietrzu. Osuszacz może być bardzo przydatnym urządzeniem w domu tak samo, jak nawilżacz.

Pozostałe zalety urządzenia:

  • kompaktowe rozmiary i designerski wygląd,
  • łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia,
  • automatyczna kontrola jakości powietrza w pomieszczeniu,
  • urządzenie proste w czyszczeniu.

Domowy osuszacz powietrza

Domowy osuszacz powietrza to wielofunkcyjne urządzenie, które spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Poza standardową funkcją osuszania powietrza, narzędzie eliminuje nieprzyjemne zapachy i silne alergeny. Na rynku dostępne są trzy rodzaje urządzeń osuszających pomieszczenia domowe: adsorpcyjne, kondensacyjne i z granulatem. Przed zakupem warto porównać urządzenia i wybrać to, które będzie najlepiej spełniało swoją funkcję w danym pomieszczeniu. Wnikliwe rozeznanie pozwoli uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych strat energii. Osuszacze domowe umożliwiają przepływ powietrza do 800 m3/h. Żeby ustalić wielkość przepływu, należy podzielić go przez powierzchnię pomieszczenia, w którym ma znaleźć się urządzenie.

Wydajność mechanizmów osuszających przestrzeń może znacznie wpływać na jakość ceny produktu i ostateczne koszty jego eksploatacji. Do osuszenia małego pokoju wystarczy model o wydajności 10l/24h.

Domowy osuszacz powietrza to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie na osuszenie powietrza w Państwa domowym zaciszu. Problem nadmiernej wilgoci dotyka wiele osoby. Kiedy zauważają pojawiający się osady na ścianach i odczuwają panujący w mieszkaniu chłód, chcą poznać przyczynę zbyt dużej wilgotności, a następnie ją zwalczyć. Do najczęstszych przyczyn dużego zwilgocenia w domu należy przede wszystkim niesprawna wentylacja, dziurawy dach, brak izolacji cieplnej bądź wysoki poziom wód gruntowych. W takich przypadkach domowy osuszacz powietrza będzie idealnym urządzeniem, które pozwoli zlikwidować problem. 


Jak działają osuszacze powietrza przeznaczone do użytku domowego? Sprzęt zasysa powietrze, następnie w układzie zbierającym wilgoć jest skraplana i trafia do zbiornika znajdującego się w urządzeniu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje i modele domowych osuszaczy powietrza. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i dokonania odpowiedniego wyboru według Państwa indywidualnych oczekiwań.

 

 

ROTENSO

 
D12W DORAI
 
Domowy osuszacz kondensacyjny o wydajności 12l/24h do pomieszczeń o powierzchni do 25m2
 
Idealny do łazienki, pralni,  garażu czy spiżarni, pomocny również przy domowych pracach budowlanych 

OSUSZACZE DOMOWE I BIUROWE

AIRDRY

 
 
Osuszacz adsorpcyjny do
 
zastosowań mobilnych, budowlanych czy domowych
świetnie sprawdzi się w piwnicy czy garażu oraz przy domowych pracach budowlanych 

ROTENSO

 
D10W DORAI
 
Domowy osuszacz kondensacyjny o wydajności 10l/24h do pomieszczeń o powierzchni do 20m2
 
Idealny do łazienki, pralni,  garażu czy spiżarni, pomocny również przy domowych pracach budowlanych 
HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA