Zalety osuszacza kondensacyjnego

Osuszacz kondensacyjny jest wydajny w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności powietrza (80%) i wysokiej temperaturze otoczenia (30°C). W naszej ofercie dostępne są kondensacyjne osuszacze powietrza domowe oraz takie, które znajdą swoje zastosowanie w przestrzeniach przemysłowych i komercyjnych.

Mocne strony osuszacza kondensacyjnego:

  • Niskie koszty utrzymania (pobór energii 150W – 450W).
  • Duża odporność na zanieczyszczenia. Urządzenie sprawdza się do osuszania wnętrz po remoncie.
  • Niezawodność: długi okres użytkowania i niskie ryzyko uszkodzenia się sprzętu.
  • Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Wystarczy zdemontować filtry i umyć pod bieżącą wodą.

Zastosowanie osuszacza kondensacyjnego:

  • pralnie,
  • mieszkania i domki jednorodzinne,
  • budowy,
  • baseny,
  • kluby fitness.

 CD KONDENSACJA

 
 
Osuszacz kondensacyjny do
 
zastosowań prywatnych 
i przemysłowych

CD KONDENSACJA

 
CDNP 33 - 96
 
Przenośny osuszacz kondensacyjny do
 
zastosowań budowlanych 
i przemysłowych

CD KONDENSACJA

 
 
Osuszacz kondensacyjny do
 
zastosowań przemysłowych
oraz do basenów

CD KONDENSACJA

 
 
Osuszacz kondensacyjny
do basenów
Osuszacz kondensacyjny DO BASENÓW CSW 63 - 140
Osuszacz kondensacyjny CD / CDP 160 - 980
Mobilny osuszacz kondensacyjny  CDNP 33 - 96

Osuszacz kondensacyjny zamiennie jest nazywany ziębniczym. Istotną częścią urządzenia jest sprężarkowy system chłodniczy, dzięki któremu można znacznie obniżyć poziom wody w powietrzu. W skład urządzenia wchodzi kompresor, wentylator oraz dwa wymienniki ciepła (parownik i skraplacz). Zanieczyszczone powietrze trafia przez filtr do parownika, który go schładza poniżej punktu rosy. W kolejnym etapie zachodzi kondensacja, czyli skraplanie się pary wodnej. W efekcie oczyszczone powietrze trafia do skraplacza, gdzie jest podgrzewane i wypuszczanie na zewnątrz. Aby uzyskać lepszy efekt osuszania, warto ustawić maszynę w środkowej części pomieszczenia.

Kondensacyjny osuszacz powietrza to jedno z najpopularniejszych urządzeń do eliminowania wilgoci w pomieszczenia. Może być użytkowany w temperaturze od 5 do 35 stopni Celsjusza. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych przestrzeniach np. halach produkcyjnych lub magazynach. Wykorzystywane są w również w warunkach domowych. Urządzenia te znacząco ograniczają rozwój pleśni i grzybów takich miejscach jak: suszarnia, piwnica, garaż. Sprawdzą się przy pracach remontowych, np. podczas malowania, kładzenia gładzi lub odwilżania łazienki. Kondensacyjne osuszacze powietrza działają szybko i co najważniejsze skutecznie. Będą pomocne w przypadku niespodziewanych problemów, np. do osuszania po powodzi lub szybkiego osuszania powietrza na budowie. 

W asortymencie naszej firmy znaleźć można szeroką gamę kondensacyjnych osuszaczy powietrza. Oferujemy Państwu osuszacze kondensacyjne do zastosowań prywatnych oraz przemysłowych, przenośne osuszacze kondensacyjne, a także kondensacyjne osuszacze powietrza do basenów. Zachęcamy do zapoznania się ofertą i wyboru odpowiedniego urządzenia.

OSUSZACZ POWIETRZA KONDENSACYJNY

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA