Glikolowy wymiennik ciepła korzysta z naturalnych właściwości ziemi. Najbardziej sprawdza się na obszarach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. W skład wymiennika wchodzą rury polietylenowe wypełnione roztworem glikolu. Urządzenie bierze udział w dogrzewaniu powietrza z zewnątrz i ochładzaniu go w sezonie letnim. Wydajność wymiennika jest większa, jeśli rury podczas instalacji zostaną zanurzone w wodach gruntowych. To nowoczesny system przekazywania energii cieplnej i ważny element rekuperatora. W pomieszczeniach krąży świeże powietrze, a temperatura jest optymalizowana pod względem warunków panujących na zewnątrz.
Glikolowy wymiennik ciepła może być instalowany w budynkach o różnej powierzchni, na trudnych gruntach, do których należą m.in. tereny sezonowo zalewane. System ten jest bezobsługowy i podczas pracy nie wymaga żadnych specjalnych działań.
Konkurentem na rynku dla gruntowego wymiennika jest kwasoodporny wymiennik ciepła, inaczej nazywany żwirowym. W budownictwie częściej wykorzystuje się jednak glikolowy substytut, ponieważ skuteczniej eliminuje zanieczyszczenia w powietrzu, a także blokuje rozwój grzybów i pleśni.
Zalety glikolowego wymiennika ciepła:
Technologia kwasoodpornych wymienników ciepła pozwala na wykorzystanie ich do pracy w warunkach wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Wymienniki ciepła wykonane w całości ze stali nierdzewnej przystosowane są do wymiany ciepły w miejscach, gdzie szczególnie ważne jest zachowanie czystości, np. podczas podgrzewania wody wodociągowej. Kwasoodporne wymienniki ciepła zapobiegają skażeniu niklem i miedzą, co ważne jest w przypadku kontaktu z wodą pitną. Wymienniki te odporne są na korozję.
Jeśli są Państwo zainteresowani instalacją wymienników ciepła, zapraszamy do telefonicznego, e-mailowego lub osobistego kontaktu z naszą firmą. Gwarantujemy terminowe wykonanie usługi. Nasz zespół chętnie udzieli szczegółowych informacji lub doradzi w razie wątpliwości.