Ochrona klasycznego samochodu lub motocykla, łodzi czy innych przedmiotów muzealnych przed korozją oraz rozwojem bekterii i grzybów przy pomocy systemu kontroli wilgotności , opartego na osuszaczu adsorpcyjnym lub hybrydowym.
25 stycznia 2021

Na jakie parametry w oczyszczaczach powietrza zwrócić szczególną uwagę?

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które polega na zmieszaniu się zanieczyszczeń powietrza takich jak mgła, dym oraz spaliny wynikających z działalności człowieka. Związki chemiczne takie jak tlenki siarki, azotu oraz substancje stałe przedostają się do atmosfery, wskutek czego stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Zastanawiasz się jak poprawić jakość powietrza w domu bądź mieszkaniu? Aby chronić swoje zdrowie oraz swoich bliskich warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów, urządzenie to wyłapuje zanieczyszczenia i usuwa je z atmosfery. Sprawdźcie jakie parametry powinien mieć odpowiedni sprzęt, aby pełnił dobrze swoją rolę.

Parametry w oczyszczaczach powietrza - co warto wiedzieć?

Na samym początku warto określić wielkość przestrzeni, w którym będzie pracować oczyszczacz powietrza. Na podstawie wymiarów wnętrza możecie obliczyć, ile powietrza mieści się w pomieszczeniu, dzięki czemu będziecie mogli wybrać odpowiedni sprzęt do waszej przestrzeni. Wydajność pracy zazwyczaj podawana jest w m3/h. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, ponieważ wybrany przez Was model powinien skutecznie oczyszczać powierzchnie, na której będzie pracował. Następnym bardzo istotnym elementem są filtry HEPA, które odpowiadają za usuwanie zanieczyszczeń w sposób mechaniczny. Najwyższej jakości filtry są w stanie usunąć nawet 99,97% szkodliwych cząsteczek. Warto zdecydować się na model posiadający minimalnie dwie prędkości. Szybki program pozwala w krótkim czasie pozbyć się zanieczyszczeń, jest wykorzystywany zazwyczaj w ciągu dnia. Natomiast powolny może być włączony również w nocy z uwagi na cichą pracę, co zapewnia komfortowy sen.

Niektóre urządzenia są wyposażone w nawilżacze powietrza, lampy UV o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym, a także jonizatory. Mimo iż nie są to podstawowe funkcje każdego oczyszczacza powietrza, warto rozważyć zakup dobrze wyposażonego sprzętu. Wpływa to na jakość funkcjonowania oraz korzystania z tego typu urządzeń.

 

 

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA