Ochrona klasycznego samochodu lub motocykla, łodzi czy innych przedmiotów muzealnych przed korozją oraz rozwojem bekterii i grzybów przy pomocy systemu kontroli wilgotności , opartego na osuszaczu adsorpcyjnym lub hybrydowym.
30 stycznia 2024

Kiedy warto wybrać oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Nie od dziś wiadomo, że jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Mowa tu nie tylko o powietrzu wdychanym na zewnątrz, ale i tzw. mikroklimacie domowym. Zbyt wysoki lub zbyt niski poziom wilgoci, obecność zanieczyszczeń i alergenów czy też brak dostępu do świeżych strumieni negatywnie wpływa na samopoczucie oraz obniża odporność domowników. To z kolei zwiększa ryzyko występowania infekcji i innych problemów zdrowotnych. Sposobem na to, by poprawić jakość powietrza w domu, jest zakup oczyszczacza z nawilżaczem powietrza.

Czy warto zainwestować w wielofunkcyjne urządzenie?

Jak sama nazwa wskazuje, oczyszczacz powietrza z nawilżaczem pełni dwie kluczowe funkcje. Po pierwsze filtruje powietrze i usuwa zanieczyszczenia, takie jak szkodliwe pyły, lotne związki organiczne oraz drobnoustroje chorobotwórcze. Po drugie podnosi poziom nawilżenia powietrza oraz eliminuje brzydkie zapachy. Dobrej jakości nawilżacz i oczyszczacz powietrza wyposażony jest również w system jonizacji powietrza, dzięki któremu oczyszcza przestrzeń z toksyn. Kupno takiego urządzenia jest jak najbardziej korzystne i wyklucza konieczność zakupu dwóch różnych sprzętów. Warto jednak pamiętać, że o ile w każdym pomieszczeniu można oczyszczać powietrze, o tyle nie we wszystkich trzeba zwiększać poziom wilgoci, dlatego nie każdy powinien inwestować w oczyszczacz z nawilżaczem.

Komu przyda się oczyszczacz z nawilżaczem powietrza?

Zakup oczyszczacza z nawilżaczem powietrza to dobry wybór dla tych, którzy chcą zadbać o jakość powietrza w swoim domu. To rozwiązanie sprawdzi się u osób chcących cieszyć się wolnym od zanieczyszczeń, a jednocześnie bardziej nawilżonym powietrzem. Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza to doskonały sposób na walkę z nieprzyjemnymi zapachami, alergenami, ale i wszechobecnym kurzem. Z tego powodu szczególnie przydaje się w domach astmatyków i alergików, dla których dobra jakość powietrza oznacza komfortową codzienność. Poza tym oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym może być przydatny dla młodych rodziców i posiadaczy zwierząt.

 

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA