Ochrona klasycznego samochodu lub motocykla, łodzi czy innych przedmiotów muzealnych przed korozją oraz rozwojem bekterii i grzybów przy pomocy systemu kontroli wilgotności , opartego na osuszaczu adsorpcyjnym lub hybrydowym.
13 lutego 2022

Gdzie znajdą zastosowanie osuszacze adsorpcyjne?

Osuszacze adsorpcyjne to urządzenia przeznaczone do osuszania powietrza z nadmiaru zawartej w nim wilgoci. Działają na zasadzie adsorpcji, która polega na wiązaniu cząsteczek, atomów lub jonów w celu zmiany stężenia substancji na powierzchni albo na granicy dwóch faz. W praktyce oznacza to, że osuszacze tego rodzaju powodują zbieranie się wody na żelu krzemionkowym, który jest najczęściej stosowanym adsorbentem. W ten sposób można skutecznie pozbyć się nie tylko nadmiaru wilgoci z pomieszczeń, ale również bakterii i innych drobnoustrojów, które mogą występować w środowisku. Skroplona wilgoć trafia do specjalnego zbiornika, a oczyszczone powietrze jest podgrzewane i wydalane z powrotem na zewnątrz. Tego rodzaju urządzenia dostosowane są zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Przekonaj się, gdzie najczęściej znajdują zastosowanie osuszacze adsorpcyjne.

Zastosowanie osuszaczy adsorpcyjne powietrza atmosferycznego

Osuszacze adsorpcyjne powietrza atmosferycznego umożliwiają stworzenie i utrzymanie warunków, w których powietrze zachowuje wilgotność na pożądanym poziomie, a więc jest odpowiednio suche. Znajdują powszechne zastosowanie m.in. w magazynach czy zakładach przemysłowych działających w branży farmaceutycznej, spożywczej, energetycznej czy chłodniczej. Do branż, które z nich korzystają, zaliczamy też przemysł optyczny, automatykę czy lakiernictwo. Z powodzeniem mogą działać w skrajnych temperaturach, zarówno wysokich, jak i niskich, dlatego też świetnie sprawdzają się piwnicach, garażach czy nieogrzewanych halach. Zapewniają też skuteczność działania w pomieszczeniach o standardowej temperaturze. Należy przy tym dodać, że osuszacze adsorpcyjne nie powinny być stosowane w pomieszczeniach czy obiektach mocno zakurzonych, czy zapylonych, jak np. archiwa czy świeżo wybudowane budynki, ponieważ może dojść do zatarcia układu i nieodwracalnego uszkodzenia systemu.

Osuszacze adsorpcyjne powietrza atmosferycznego pozwalają na utrzymanie poziomu wilgotności na poziomie ok. 30%. Aby jednak w pełni wykorzystać jego potencjał, podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak wielkość pomieszczenia czy stopień zawilgocenia. Różne modele osuszaczy różnią się od siebie podstawowymi parametrami, takimi jak np. wydajność, przepływ powietrza, poziom hałasu czy pobór energii, dlatego również te cechy powinny być wzięte pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Jesteś zainteresowany osuszaczami adsorpcyjnymi? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze urządzenia najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb — skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji

 

 

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA