Ochrona klasycznego samochodu lub motocykla, łodzi czy innych przedmiotów muzealnych przed korozją oraz rozwojem bekterii i grzybów przy pomocy systemu kontroli wilgotności , opartego na osuszaczu adsorpcyjnym lub hybrydowym.
24 marca 2022

Gdzie swoją rolę spełni przenośny osuszacz kondensacyjny?

Osuszacze powietrza, jak sama nazwa wskazuje, służą do usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza. Ich zadaniem jest także pochłanianie alergenów, które mogą nasilać alergie lub wywoływać infekcje. Oprócz tego urządzenia pełnią również funkcje neutralizatorów nieprzyjemnych zapachów. Wyróżnia się kilka rodzajów osuszaczy, które znajdują zastosowanie zarówno w domach, jak i obiektach przemysłowych. Wśród nich znaleźć można przenośny osuszacz kondensacyjny. Kiedy się go używa? Poniżej podpowiadamy, gdzie przenośny osuszacz kondensacyjny najczęściej znajduje zastosowanie.

W jakich miejscach sprawdzi się przenośny osuszacz kondensacyjny?

Przenośny osuszacz kondensacyjny to kompaktowe urządzenie, które w bezproblemowy sposób dowolnie można przenosić z miejsca na miejsca. Sprzęt ten sprawdza się szczególnie w określonych warunkach. Osuszacz powietrza kondensacyjny pracuje najwydajniej w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności powietrza oraz wysokiej temperaturze otoczenia. Przyjmuje się, że jego optymalne warunki pracy to około 30-stopniowa temperatura Celsjusza oraz 80% wilgotność powietrza. W jakich miejscach panują dogodne warunki do pracy tego rodzaju osuszaczy? Okazuje się, że takich miejsc nie brakuje.

Przenośny kondensacyjny osuszacz powietrza znajduje szerokie zastosowanie zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, jak i również w obiektach przemysłowych czy punktach usługowych. Szczególnie spełnia swoje funkcje w trakcie budowy domów lub bloków mieszkaniowych. Sprawdza się także w momencie, gdy pomieszczenia wymagają osuszenia po remoncie lub po powodzi. Oprócz tego kondensacyjny przenośny osuszacz powietrza może okazać się niezbędny m.in.

  • w pralniach i miejscach, gdzie suszy się odzież,
  • w piwnicach,
  • w pokojach przearanżowanych na siłownie i klubach fitness,
  • na basenach.

W przypadku zakładów przemysłowych z kolei przenośne urządzenie służy do osuszania pomieszczeń, w których zachodzą określone procesy technologiczne i w których tymczasowo utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, może być kluczowe dla zachowania jakości produkowanych wyrobów.

 

HUMAC OSUSZANIE NAWILŻANIE OCZYSZCZANIE CHŁODNICTWO KLIMATYZACJA